نشست علمی تقریب وبیداری اسلامی
53 بازدید
موضوع: علوم سیاسی
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

نشست علمی «تقریب و بیداری اسلامی» برگزار شد

گروه حوزه‌های علمیه: نشست علمی «تقریب و بیداری اسلامی» از سوی کمیسیون ویژه بیداری اسلامی مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه در قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، جلسه علمی «تقریب و بیداری اسلامی» شب گذشته، 25 مهرماه، در سالن جلسات مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه از طرف کمیسیون ویژه بیداری اسلامی مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه با حضور اعضای کمیسیون و حجت‌الاسلام مبلغی برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مبلغی گفت: سابقه تقریب به زمان آیت‌الله العظمی بروجردی برمی‌گردد و اولین بار مصری‌ها در دانشگاه الاظهر واژه و اصطلاح «تقریب» را به کار بردند که به دنبال آن وقتی که این اصطلاح به سمع آیت‌الله بروجردی رسید، این مرجع تقلید بی درنگ از آن استقبال کرد.

حجت‌الاسلام مبلغی افزود: پس از آیت‌الله بروجردی کم کم این موج خاموش شد و فرقه ضاله وهابیت نیز کم کم از انزوا بیرون آمد و به سمت تلاشهای جهانی حرکت کرد، و مصری‌ها نیز با تغییر سیاست خود باعث شدند تقریب تقریبا از بین برود تا اینکه انقلاب اسلامی با شعار وحدت به وجود آمد.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا فاطمی‌نیا، رئیس کمیسیون بیداری اسلامی، بیان کرد: کمیسیون بیداری اسلامی هر هفته جلساتی با هدف تبیین منویات مقام معظم رهبری در حوزه بیداری اسلامی و ابعاد مختلف آن برگزار می‌کند.

وی افزود: برای تحقق این هدف ما از کارشناسان و اساتید فاضل حوزوی استفاده می‌کنیم و قصد داریم که بررسی مسائل بیداری اسلامی را همچنان ادامه بدهیم و همچنین از سال 1390 که کمیسیون بیداری اسلامی تشکیل شد فعالیت‌های متنوعی در این راستا انجام داده‌ایم.

رئیس کمیسیون بیداری اسلامی ادامه داد: برگزاری دو نشست علمی با حضور پاک آئین، سفیر ایران در آذربایجان، و حجت‌الاسلام و المسلمین زمانی، معاون بین الملل حوزه علمیه، برپایی دو نمایشگاه بیداری اسلامی در دانشگاه قم و مرکز خدمات حوزه علمیه با حضور رابطین استانی معاونت بین الملل حوزه علمیه و همچنین بازدید کارشناسان از غرفه‌های بیداری اسلامی از جمله فعالیت‌های این کمیسیون بوده است.

آدرس اینترنتی